Mapa Satelitarna - Polska. Tylko w dzień

Mapa Satelitarna - Polska. Tylko w dzień

Detektor burz

Mapa burzowa Polski

Ostrzeżenia Meteorologiczne IMGW

Mapa burzowa Polski

Menu Główne

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Nasza jednostka

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Orkiestra Dęta

Developed in conjunction with Joomla extensions.

MDP i KDP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Menu Strażaka

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Zaloguj

 

Działalność bieżąca 2008


W dniu 6.11.2008 r. w Chojnym pow. Sieradz odbyły się manewry jednostek, które należą do KSRG. Z gminy Klonowa brały udział dwie jednostki: OSP Klonowa i OSP Lipicze. Uczestnicy to Marek Świątek, Wojciech Kiełbaska, Tomasz Nowakowski, Mariusz Sufleta, Waldemar Włodarczyk, Jerzy Włodarczyk.


W gminie Klonowa jest obchodzone Święto Klonowe przypadające na dzień 15 sierpień. Tradycją stała się Wielka Parada, podczas której o bezpieczeństwo dbają druhowie OSP w Klonowej. W korowodzie udział bierze także Orkiestra Dęta OSP w Klonowej.


Konferencja dotycząca pozyskiwania funduszy UE odbyła się 8.07.2008 r. w Domu Strażaka. W spotkaniu wziął udział Prezes miejscowej jednostki Antoni Bryłka oraz Prezes Gminny Jan Leszczyński.


Zamiłowania muzyczne to nie jedyna pasja pani Ciołek. Na zdjęciu pani Gracjana na koniu.


W dniu 29.06.2008 r. Pani Gracjana Ciołek przekazała dla Orkiestry Dętej w Klonowej flet poprzeczny.


Image00002 W dniu 8.06.2008 r. W Brąszewicach odbył się Powiatowy Przegląd Orkiestr Detych Powiatu Sieradzkiego. W Przeglądzie udział wzięło 12 orkiestr oraz poczty sztandarowe, w tym także Orkiestra Dęta i poczet sztandarowy z OSP w Klonowej. Na zakończenie Przeglądu zostały wręczone puchary ufundowane przez Wójtów i Burmistrzów. Po wręczeniu pucharów Prezes ZP OSP RP w Sieradzu Andrzej Weselski podziękował wszystkim uczestnikom i podał do wiadomości ze za rok spotkamy się w Klonowej.


Image00001 Tradycją jest już obchodzony w dniu 4 maja Dzień Strażaka. W tym roku ten uroczysty dzień przbiegł w następującej kolejności: zbiórka jednostek OSP w gminy Klonowa przed Domem Strażaka, przemarsz do Kościoła, udział we Mszy Świętej, przemarsz z Orkiestrą na plac strażacki. Z placu strażackiego samochodami jednostki udały sie do OSP w Kuźnicy Błońskiej. Jednostka w Kuźnicy Błońskiej przyjęła gości uroczystym śniadaniem przygotowanym przez panie z KGW w Kuźnicy Błońskiej. Wszystkich druhów i druhny powitał Prezes Gminny Jan Leszczyński, Komendant Gminy Czesław Kłobus, Członek Zarządu Powiatowego Barbara Wyrwas oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Kolankowski. W trakcie trwania uroczystości zostały rozdane zaświadczenia ukończenia szkolenia, którego egzaminy odbyły się 23. 02.2008 r. W Przerwach uroczystości przygrywała Orkiestra Dęta OSP w Klonowej. Po uroczystości jednostki rozjechały się do swoich strażnic.


Image00005W dniu 11.02.2008 r. Rozpoczęło się jednoetapowe szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. Wzięło w nim udział 30 druhów z OSP w Klonowej. Przygotowaniem szkolenia zajęli się Kommendant Gminny Czesław Kłobus oraz Prezes Gminny Jan Leszczyński. Szkolenie prowadziła KP PSP w Sieradzu pod kierownictwem Kapitana Andrzeja Martczaka. Zakończenie szkolenia odbyło się 23.02.2008 r.


Od 11.02.2008 r. Do 23.02.2008 r. Malowanie sali Domu Strażaka. Wykonawcami byli Piotr Zieliński i Dominik Zieliński.


Image00004W dniu 9.02.2008 r. Odbyło się zebranie Walne sprawozdawcze. Zebranie otworzył Prezes Antoni Bryłka, który powitał serdecznie przybyłych druhów i druhny. Wśród powitanych gości byli przedstawiciele KP PSP w Sieradzu Piotr Cały i Tomasz Łodo, Wójt Gminy Klonowa Stanisław Rył, Prezes Gminny Jan Leszczyński i Komendant Gminny Czesław Kłobus, Komendant Honorowy Benedykt Klimas. Przewodniczącego zebrania wybrano Stanisława Zielińskiego. Powitano tez Orkeistrę Dętą z Marianem Krysiakiem i Tadeuszem Świątkiem. Najważniejsze do zrealizowania tematy to zakup motopompy szlamowej i kapitalny remont motopompy M08 i malowanie sali w Domu Strażaka. W trakcie zebrania Piotr Cały przedstawiciel komendy i Czesław Kłobus komendant gminny wręczyli świadectwo medyczne druhowi Ryszardowi Lar, skarbnikowi OSP w Klonowej.


Image00003 Bal Sylwestrowy 2007-2008. Przy dźwiękach "Żywej" muzyki, przy obficie zastawionych stołach bawili się i witali Nowy 2008 Rok wszyscy goście biorący udział w balu, zorganizowanym przez OSP w Klonowej. Szampańska zabawa trwała do białego rana.


Źródło w/w informacji: Kronika OSP w Klonowej
Zdjęcia: A. Bryłka

Statystyki Interwencji

Statystyka na rok 2017:

Ilość interwencji: 3

Pożary: 1

Miejscowe zagrożenia: 2

Alarmy fałszywe: 0

__________________

Manewry/ćwiczenia: 0

Inne działania: 0 

Kanał Youtube

 

Pogoda w Klonowej

 

Partnerzy

1zp06zt

a23rm9

image003

14kjzt4

2nve43

1zq7msi

2rpblab

Statystyki

3801483
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiac
ostatni miesiąc
Razem
418
1341
32790
3749879
89885
84239
3801483

Your IP: 3.235.24.23
2020-03-28 15:21