Mapa Satelitarna - Polska. Tylko w dzień

Mapa Satelitarna - Polska. Tylko w dzień

Detektor burz

Mapa burzowa Polski

Ostrzeżenia Meteorologiczne IMGW

Mapa burzowa Polski

Menu Główne

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Nasza jednostka

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Orkiestra Dęta

Developed in conjunction with Joomla extensions.

MDP i KDP

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Menu Strażaka

Developed in conjunction with Joomla extensions.

Zaloguj

   Uroczystość obchodów 100 - lecia OSP w Klonowej odbyła się 17 czerwca 2012r..Uroczystość rozpoczęła się zbiórką Orkiestry Dętej z Klonowej, Pocztów Sztandarowych, Młodzieżowej Dziewczęcej Drużyny Pożarniczej  z OSP Klonowa, członków OSP z terenu gminy Klonowa i sąsiednich gmin Złoczew, Brąszewice i Lututów oraz zaproszonych gości na parkingu przed kościołem, skąd nastąpił przemarsz wszystkich na plac przed remizą , gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Ochotnicza Straż Pożarna w Klonowej obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Z tej okazji zyskała tez sztandar ufundowany dzięki ofiarności wielu społeczników.

 

   Nasze 100-lecie swoją obecnością uświetniło wielu gości, a wśród nich m.in.: wicemarszałek województwa łódzkiego – Dorota Ryl, członek Zarządu Głównego OSP – Józef Misiak, wicestarosta sieradzki – Zbigniew Krasiński. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele jednostek OSP z terenu gmin Klonowa, Złoczew, Brąszewice i Lututów.

Uroczystość uświetniała także obecność naszej orkiestry dętej.

Uroczystości na placu, prowadzone przez panią Agnieszkę Musialską rozpoczęły się od złożenia meldunku gotowości do rozpoczęcia uroczystości z okazji obchodów 100-lecia OSP Klonowa przez dowódcę uroczystości Naczelnika Piotra Sufletę, po którym nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przez poczet flagowy i odegranie hymnu narodowego przez orkiestrę dętą.

Po uroczystym rozpoczęciu głos zabrał Prezes Jednostki OSP w Klonowej - dh. Ryszard Lar, który powitał zaproszonych gości, druhny i druhów jak również licznie przybyłych mieszkańców wioski. Po ciepłych słowach powitania dh. Aleksandra Wiązowska odczytała referat okolicznościowy, w którym przedstawił historie OSP Klonowa.

Następnie odbyła się ceremonia przekazania nowego sztandaru i  wbicie pamiątkowych gwoździ przez fundatorów.

W uznaniu zasług nowy sztandar udekorowano Złotym Znakiem Związku oraz honorowym tytułem Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej.

Przyznano 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali za zasługi dla pożarnictwa. Przyznano także 8 odznak Strażak Wzorowy.

- odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych strażaków z OSP Klonowa,

 

W imieniu odznaczonych, głos zabrał dh. Marian Zajączkowski.

Po zakończeniu dekoracji głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy dziękowali za zaproszenie i podkreślali rangę strażaka doceniając ich wysiłek, ryzyko i zaangażowanie w czasie akcji ratowniczych.

Na zakończenie druhowie przeszli w uroczystej defiladzie, przy akompaniamenice Orkiestry Dętej.

Całość uroczystości uświetniła część artystyczna w wykonaniu.

Całość uroczystości uświetniła część artystyczna w wykonaniu kapeli Paka Klonowiaka, oraz młodzieży z Zespołu Szkół w Klonowej.

Po występie goście udali się na poczęstunek do budynku Domu Strażaka. W celu uwiecznienia naszego jubileuszu, goście wpisywali się również do Księgi Pamiątkowej. Podczas poczęstunku, przybyłym przygrywała Orkiestra Dęta.

O godz. 18 rozpoczęła się dyskoteka, na której bawiła się młodzież, jak również i starsi.

Statystyki Interwencji

Statystyka na rok 2017:

Ilość interwencji: 3

Pożary: 1

Miejscowe zagrożenia: 2

Alarmy fałszywe: 0

__________________

Manewry/ćwiczenia: 0

Inne działania: 0 

Kanał Youtube

 

Pogoda w Klonowej

 

Partnerzy

1zp06zt

a23rm9

image003

14kjzt4

2nve43

1zq7msi

2rpblab

Statystyki

3710943
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiac
ostatni miesiąc
Razem
899
1223
13057
3656760
83584
95265
3710943

Your IP: 3.218.67.1
2020-02-29 13:03