joomplu:3325Dnia 3 maja w Klonowej obchodziliśmy Gminne Święto Strażaka.

Nasza jednostka oraz delegacje z OSP Kuźnica Błońska, Owieczki, Leliwa, Grzyb i Lipicze spotkały się o godz. 9 na placu przed domem strażaka w Klonowej. Następnie rozpoczął się uroczysty przemarsz orkiestry,  pocztów sztandarowych oraz kompani prowadzony przez Komendanta Gminnego dh. Czesława Kłobusa na mszę świętą w intencji Strażaków, odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem przemieniania pańskiego w Klonowej.

Po zakończeniu mszy, wszyscy udaliśmy się jednym konwojem do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuźnicy, gdzie odbyły się uroczyste obchody i poczęstunek.

Po wciagnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, minutą ciszy uczczono pamięć strażaków którzy odeszli już na wieczną słóżbę.

Druhowie z OSP Kuźnica Błońska, zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pozarnictwa, a także odznaką „strażak wzorowy”.

Po nadaniu odznaczeń Prezes Gminy ZOSP w Klonowej dh. Jan Leszczyński zaskoczył nas wszystkich swoją nagłą i niespodziewaną dymisją. Piastował swoją funkcję przez okres kilkunastu lat. Będziemy wspominać go jako człowieka, który zawsze potrafił podnieść swoimi ciepłymi słowami strażaków na duchu.

Obowiązki prezesa gminnego będzie od teraz pełnił vice prezes oddziału gminnego ZOSP w Klnowej, wójt dh. Dariusz Perdek.

Następnie wszyscy udaliśmy się na bardzo smaczny i wspaniale przygotowany obiad, przez panie z koła gospodyń wiejskich z Kuźnicy Błońskiej. Nasza orkiestra upiększała utworami uroczystość.

Tradycyjnie, na zakonczenie obchodów orkiestra dęta OSP Klonowa udała się na objazd z okazji święta, ciesząc wszystkich graną muzyką. Mimo niesprzyjającej pogody, jadąc w tym roku na 2 przyczepach, dokonała przejazdu przez miejscowości Kużnica Błońska oraz Klonowa. W trakcie przejazdu, przystawaliśmy pod domami zasłużonych strażaków i graliśmy utwory dla nich.

Serdecznie podziękowania składamy, (szczególnie na rece prezesa dh. Marka Sibińskiego) jednostce OSP w Kuźnicy Błońskiej za tak miłą gocine.

{joomplucat:99 limit=50}

Your IP: 54.221.147.93